čt 16.4.2009 |

Zápas Zubří - Lovosice

Vyrovnaný byl pouze samotný začátek, kdy po třech minutách svítil na ukazateli stav 3:3. Pak přišel totální kolaps hostujících hráčů, kteří kupili chybu za chybou a díky tomu se Zubří dostávalo ke své největší zbrani, brankám z rychlých útoků. V první i druhé vlně rychlého útoku se dařilo především Jakubu Hrstkovi. Navíc Lovosicím totálně selhala střelba z prostoru spojek, které domácího brankáře Malinu ani nepřiměli k zákroku. Jejich střely vůbec netrefovaly branku a výsledkem byl stav 10:3 ve 13.minutě zápasu. Tím bylo prakticky rozhodnuto o vítězi prvního střetnutí. Lovosicím se podařilo snížit na 12:6 v 18.minutě, ale pak přišla další, tentokráte sedmibranková šňůra Zubří. To tak definitivně svému soupeři uteklo. V poločase vedli domácí již 20:8, aby nakonec zvítězili stejným brankovým rozdílem 36:24.

"Jsem spokojený s výsledkem a hrou v první půl. Je faktem, že jsme se snažili rozložit síly na všechny hráče, což by se nám snad mohlo vrátit v dalších zápasech. Série se hraje na tři vítězná utkání, takže všechno je ještě zcela otevřené," hodnotil zápas domácí kouč jJiří Kekrt. Jeho lovosický protějšek Vojtěch Srba k zápasu poznamenal: "Chtěli jsme být domácímu favoritovi určitě důstojnějším soupeřem, bohužel jsme vůbec nezvládli vstup do zápasu a náš výkon byl bázlivý, bojácný."